Ładowanie strony...
Usługi ortodontyczne i stomatologiczne w Poznaniu

Wybielanie zębów w specjalistycznym gabinecie myORTHO Poznań

wybielanie zębów stomatolog poznań

Gabinet stomatologiczny myORTHO świadczy wysokiej jakości usługi dentystyczne takie, jak między innymi wybielanie zębów. Zabiegi te przeprowadzane są przez nas z najwyższą troską o bezpieczeństwo i komfort naszych Pacjentów. Z doświadczenia wiemy, że poprawa estetyki zębów znacząco wpływa na ogólne samopoczucie i pewność siebie. Warto już teraz zadbać o poprawę wyglądu uzębienia.

Na czym polega wybielanie zębów?

Ortodonta poznań wybielanie zębów

Kolor zębów zależy od szkliwa, czyli ich zewnętrznej struktury. W młodym wieku szkliwo jest grube, lśniące i twarde. Z biegiem czasu - ze względu na naturalne procesy zużycia, uwarunkowania genetyczne, szkodliwe nawyki żywieniowe, palenie papierosów, urazy czy działanie bakterii - szkliwo staje się coraz cieńsze oraz zaczyna zmieniać kolor. Staje się żółtawe od wyłaniającej się zębiny lub szare od nalotów i osadów barwnikowych.

Wybielanie zębów polega na rozjaśnieniu przebarwień w szkliwie i zębinie. Należy skonsultować się ze stomatologiem, który przeprowadzi wnikliwy wywiad, sprawdzi stan uzębienia i dziąseł oraz dobierze najskuteczniejszą kurację. Zawsze przed wybielaniem zębów należy usunąć kamień nazębny, wyleczyć próchnicę, czy zapalenie dziąseł.

Co ważne, wybielanie zębów nie powoduje zmian w ich strukturze, a jedynie rozjaśnia plamy i przebarwienia. Oznacza to, że pod opieką stomatologa wybielanie jest bezpieczne dla zębów i dziąseł.

Metody wybielania zębów w gabinecie myORTHO

 poznań ortodonta wybielanie zębów

Wybielanie zębów w poznańskim gabinecie myORTHO można wykonać na dwa sposoby. Pierwszy z nich daje efekty już po pojedynczej wizycie. W trakcie zabiegu najpierw zakłada się preparat zabezpieczający dziąsła, a następnie na oczyszczone i zdrowe zęby stomatolog nakłada warstwami żel wybielający z nadtlenkiem wodoru. Żel pozostaje na zębach przez kilkanaście minut, po czym zabieg jest powtarzany. Poprawę koloru widać od razu po zakończeniu wizyty.

Drugim sposobem wybielania jest metoda domowa, w której Pacjent samodzielnie stosuje nakładki wykonane na podstawie wycisku. Umieszcza je na zębach po nałożeniu do nakładek żelu wybielającego. Ponieważ stężenie substancji aktywnej jest w nim znacznie niższe niż w żelu aplikowanym w gabinecie, proces wybielania trwa dłużej, a jaśniejszy kolor zębów uzyskiwany jest stopniowo.

Wybielanie zębów - kto może skorzystać?

Wybielanie zębów należy do kuracji dentystycznych, z których skorzystać może osoba, która ma zdrowe zęby i dziąsła, nie reagujące nadmierną wrażliwością na zimno i ciepło. Przeciwwskazaniem do wybielania zębów jest ciąża i okres laktacji. Nie ma bowiem badań dotyczących ewentualnych skutków ubocznych działania preparatu na kobietę w ciąży lub karmione piersią niemowlę.

Zdarzają się Pacjenci, u których wybielanie zębów nie przynosi pożądanych rezultatów. Zależy to od indywidualnych uwarunkowań organizmu, które lekarz ocenia na podstawie dokładnego badania jamy ustnej i rozpoznania przyczyny zmian koloru zębów. Jeżeli stomatolog uzna, że Państwa zęby nie kwalifikują się do wybielania, zaproponuje inne rozwiązanie.FAQ

Jak się przygotować do zabiegu wybielania zębów?

Wybielanie zębów przeznaczone jest wyłącznie dla Pacjentów ze zdrowymi zębami i dziąsłami, dlatego przed zabiegiem należy wyleczyć wszelkie choroby jamy ustnej. W myORTHO najczęściej przeprowadzamy leczenie próchnicy i zapalenia dziąseł, uzupełniamy ubytki szkliwa oraz usuwamy kamień nazębny.

Czy wybielanie zębów niszczy szkliwo?

Nie. Profesjonalne wybielanie zębów w myORTHO Poznań jest bezpieczne dla szkliwa, gdyż zabieg nie powoduje zmian w strukturze zębów, a jedynie rozjaśnia przebarwienia i plamy. Również wybielanie domowe jest bezpieczne dla szkliwa, gdyż preparat zawiera mniejsze stężenie środka wybielającego niż żel stosowany przez stomatologa.

Czy są jakieś przeciwwskazania do wybielania zębów?

Tak. Do przeciwwskazań zaliczamy przede wszystkim choroby jamy ustnej, m.in. próchnicę, paradontozę, ubytki szkliwa i zapalenie dziąseł. Wybielania zębów nie należy przeprowadzać również u osób z chorobami ogólnoustrojowymi (cukrzycą, epilepsją, nowotworami, chorobą Parkinsona), u Pacjentów uczulonych na składniki zawarte w substancji wybielającej, a także u kobiet w ciąży i w okresie laktacji.

Co jeść po wybielaniu zębów?

Pacjentów obowiązuje tzw. biała dieta, która polega na spożywaniu produktów o białym lub jasnym kolorze (np. nabiał, białe mięso, biały ryż, białe pieczywo, białe szparagi). W przypadku wybielania domowego biała dieta obowiązuje przez cały okres trwania kuracji. Z kolei po wybielaniu gabinetowym należy utrzymywać białą dietę przez co najmniej 48 godzin.

Czy można wybielić zęby przy nadwrażliwości?

Nadwrażliwość nie jest przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu, jednak wybielanie zębów nadwrażliwych wymaga odpowiedniego przygotowania. Podczas konsultacji w myORTHO zdiagnozujemy problem i zaproponujemy zabiegi wzmacniające szkliwo.

Jak długo utrzymuje się efekt po wybielaniu zębów?

Efekt wybielania jest kwestią indywidualną. Rezultat utrzymuje się najczęściej przez okres od pół roku do 2 lat. Niektóre nawyki, takie jak nieodpowiednia higiena, palenie papierosów i spożywanie barwiących pokarmów, skracają efekty zabiegu.

Kiedy wybielić zęby po ściągnięciu aparatu ortodontycznego?

Bezpośrednio po zdjęciu aparatu ortodontycznego zęby mogą wykazywać nadwrażliwość, dlatego zaleca się odczekać 2-4 tygodni i dopiero po tym czasie przeprowadzić wybielanie zębów. W myORTHO Poznań wyleczymy ewentualne ubytki, wzmocnimy szkliwo i przygotujemy zęby do wybielania metodą gabinetową lub domową.

Czy wybielanie zębów jest bolesne?

Nie. W niektórych sytuacjach może jednak występować dyskomfort, na przykład u Pacjentów z nadwrażliwością, odsłoniętymi szyjkami zębowymi czy nieszczelnymi wypełnieniami. Ważne więc, by przed zabiegiem wyleczyć zęby i odpowiednio przygotować je do wybielania.

Ile kosztuje wybielanie zębów?

Cena zabiegu zależy od wybranej metody. Koszt przygotowania do zabiegu (ewentualnego leczenia) oraz wybielania zębów ustalimy podczas pierwszej konsultacji. W myORTHO możesz skorzystać także z opcji płatności ratalnej MediRaty.

Kontakt
Gabinet Stomatologiczno Ortodontyczny
Adres: ul. Słowiańska 32/8, 61-664 Poznań
Telefon: +48 502 788 884
Email: gabinet@myortho.com.pl
Tworzymy uśmiech z pasją...
+48 502 788 884