Ładowanie strony...
Usługi ortodontyczne i stomatologiczne w Poznaniu

Czy warto prostować zęby?

prostowanie zębów w specjalistycznym gabinecie myORTHO w Poznaniu

Nieprawidłowości w ustawieniu zębów dla większości osób są źródłem dyskomfortu. Na szczęście nowoczesna medycyna pozwala korygować nabyte lub wrodzone niedoskonałości. Aby wyprostować zęby i przywrócić swojemu zgryzowi anatomiczny, odpowiedni kształt, należy odwiedzić ortodontę, który zdiagnozuje problem i dobierze odpowiedni aparat. Jakie korzyści przynosi prostowanie zębów? Dlaczego warto zadbać o swój uśmiech i oddać się w ręce doświadczonego specjalisty ortodonty? Jaki ortodonta w Poznaniu cieszy się największym zaufaniem osób marzących o idealnym uśmiechu? Sprawdź!

Prostowanie zębów inwestycją w zdrowie

Wydawać by się mogło, że prostowanie zębów jest procesem mającym poprawić przede wszystkim estetykę jamy ustnej. Nic bardziej mylnego – założenie aparatu ma przede wszystkim funkcję leczniczą. Dzięki nowoczesnej kuracji możliwe jest skorygowanie wad zgryzu (na przykład zgryzu otwartego, tyłozgryzu, tyłożuchwia, przodozgryzu i przodożuchwia, zgryzu krzyżowego) oraz leczenie wad wynikających z braku niektórych zębów. Prostowanie zębów pozwala przywrócić narządowi żucia pełną sprawność.

Bagatelizowanie poważnego problemu, jakim jest wada zgryzu, może mieć poważne konsekwencje, często rozłożone w czasie. Do najczęstszych następstw nieleczenia nieprawidłowości w obrębie jamy ustnej zaliczamy: uszkodzenie zębów stałych, ryzyko rozwoju chorób dziąseł i stawów skroniowo- żuchwowych, rozwój próchnicy, szybkie ścieranie zębów, problem z poprawną artykulacją, brak wystarczającej ilości miejsca dla zębów stałych. Zaburzenia w kontakcie między górnymi i dolnymi zębami mogą prowadzić do recesji dziąsłowych, czyli ich obniżenia, czego rezultatem może stać się m.in. nadwrażliwość zębów.

Co ważne, nawet niepozorne symptomy, które w nieznacznym stopniu obniżają jakość życia, działają na zasadzie śnieżnej kuli. Nieprawidłowości w budowie i funkcjonowaniu zgryzu wpływają na pracę innych układów i mogą prowadzą do powikłań ogólnozdrowotnych. Odpowiednio wcześnie wdrożone leczenie i prostowanie zębów aparatem może niejednokrotnie uchronić przed inwazyjnym leczeniem ortodontyczno-chirurgicznym, pozwala na utrzymanie prawidłowej funkcji narządu żucia i napięcia mięśni. Warto mieć świadomość, że na korekcję zgryzu można zdecydować się w każdym wieku.

Estetyczno-psychologiczny aspekt leczenia ortodontycznego

Promienny uśmiech jest najpiękniejszą ozdobą, jaką możemy dumnie nosić. Twarz jest nieodłączną częścią naszej tożsamości i wizytówką, decydującą o pierwszym wrażeniu, jakie wywieramy na poznanych osobach. Dla osób borykających się z wadami zgryzu nawiązywanie kontaktów czy funkcjonowanie w grupie może być źródłem dyskomfortu. Prostowanie zębów jest skutecznym sposobem na przywrócenie sobie pewności siebie, co przekłada się na wiele aspektów życia zarówno w sferze zawodowej, jak i prywatnej.

Prostowanie zęba bez aparatu?

Trwałe i bezpieczne wyprostowanie zębów bez aparatu nie jest możliwe. W niektórych przypadkach pacjenci pragnący skorygować drobne wady decydują się na noszenie zdejmowanych aparatów. W tym przypadku efekty leczenia są ograniczone, a proces zmiany ułożenia jest długi. Ponadto zastosowanie takiej formy terapii nie zawsze jest możliwe (stosuje się ją przede wszystkim u dzieci). Alternatywą dla założenia klasycznego aparatu jest prostowanie zębów przy pomocy przezroczystych, wymiennych nakładek, czyli tak zwanych alignerów. Niestety alignery nie sprawdzą się u pacjentów z zaawansowanymi wadami zgryzu, a leczenie jest kosztowne i wymaga częstych wizyt u specjalisty.

Ortodoncja jest dynamiczną, stale rozwijającą się dziedziną medycyny. Stosowane dzisiaj aparaty są nie tylko skuteczne, ale również dyskretne. Pacjenci obawiający się zmian w wyglądzie podczas długotrwałego leczenia często wybierają modele nakładane od wewnątrz albo tak zwane aparaty estetyczne. Prostowanie zębów przy pomocy aparatu pozwala osiągnąć zamierzony efekt już w ciągu 2–3 lat i daje pełną kontrolę nad przebiegiem leczenia.

Skuteczny aparat ortodontyczny – Poznań wybiera myORTHO!

Założenie aparatu ortodontycznego u wielu osób budzi lęk. Ból, konieczność regularnego odwiedzania gabinetu lekarskiego, długotrwałe leczenie, dyskomfort związany z noszeniem widocznych metalowych zamków oraz wysokie koszty nie napawają optymizmem. Okazuje się jednak, że walka o zdrowie i piękny wygląd nie jest tak żmudna, jak może się wydawać. Wcześniej wspomnieliśmy o tym, że nowoczesne aparaty są niezwykle dyskretne, dzięki czemu nie wpływają w dużym stopniu na nasz wygląd. Ból związany ze zmianą położenia miejsca zębów jest przejściowy, a koszty leczenia rozłożone w czasie, co znacząco odciąża budżet. Aby leczenie przebiegało w komfortowych warunkach, warto starannie wybrać swojego lekarza. Gdzie mieszkańcy województwa wielkopolskiego najczęściej zakładają aparat ortodontyczny? Poznań to najczęstszy wybór, a właśnie tutaj znajduje się specjalistyczny gabinet myORTHO, świadczący kompleksowe usługi w zakresie nowoczesnej ortodoncji.


Kontakt
Gabinet Stomatologiczno Ortodontyczny
Adres: ul. Słowiańska 32/8, 61-664 Poznań
Telefon: +48 502 788 884
Email: gabinet@myortho.com.pl
Tworzymy uśmiech z pasją...
+48 502 788 884