Ładowanie strony...
Usługi ortodontyczne i stomatologiczne w Poznaniu

Ortodoncja bez tajemnic: od czego zależy cena aparatu ortodontycznego?

aparat ortodontyczny uśmiech kobiety

Kto z nas nie marzy o pięknym, białym uśmiechu? Nowoczesna medycyna daje każdej osobie niezadowolonej ze swojego wyglądu szansę na poprawienie nieidealnej Matki Natury. Aby zniwelować wady w obrębie jamy ustnej wystarczy oddać się w ręce ortodonty. Jeszcze do niedawna przeważającą część pacjentów gabinetów ortodontycznych stanowiły dzieci. Dzisiaj na założenie stałego aparatu coraz częściej decydują się osoby dorosłe. Niektórych do walki o wymarzony uśmiech zniechęcają owiane złą sławą koszty. Ile w istocie kosztuje aparat ortodontyczny? Cena założenia aparatu – czy musi być wysoka? Sprawdź!

Skuteczny aparat ortodontyczny – cena

Leczenie ortodontyczne dzieci

Zastanawiasz się, ile kosztuje aparat ortodontyczny? Cena leczenia ortodontycznego uzależniona jest od kilku czynników. Nowoczesne metody dają lekarzom cały szereg instrumentów i możliwości leczenia. Aparaty ortodontyczne podzielić możemy na zdejmowane i stałe. Osobom dorosłym pragnącym skutecznie skorygować zmiany w ustawieniu zębów zaleca się leczenie modelem stałym. Wśród nich wyróżnić możemy aparaty cienkołukowe oraz grubołukowe, modele lingwalne, samoligaturujące, estetyczne, z zamkami kryształowymi, metalowymi, porcelanowymi, srebrnymi i złotymi.. Wybór dostępnych wariantów jest szeroki. To, jakie rozwiązanie sprawdzi się najlepiej w danym przypadku zależy od postawionej przez lekarza diagnozy oraz indywidualnych preferencji pacjenta. Aparat może być założony na jeden lub oba łuki, co również wpływa na jego cenę.

Ponadto, obliczając koszty „naprawy” swojego uśmiechu, należy wziąć pod uwagę proces przygotowawczy, wizyty kontrolne oraz usunięcie aparatu. Pierwszym etapem leczenia ortodontycznego jest wnikliwa diagnostyka: specjalistyczna konsultacja ortodontyczna, wykonanie wycisków i zdjęć diagnostycznych oraz opracowanie indywidualnego planu leczenia. Pacjent, któremu założony został klasyczny aparat, powinien odwiedzać swojego ortodontę co miesiąc. W przypadku leczenia modelem samoligaturującym zaleca się rzadsze wizyty kontrolne (co 60-70 dni). Warto mieć świadomość, że leczenie ortodontyczne jest długotrwałe, więc koszty rozkładają się w czasie.

aparat ortodontyczny na zęby

Niedrogi aparat ortodontyczny – Poznań

Zastanawiasz się, czy warto założyć aparat ortodontyczny? Poznań – w sercu wielkopolskiej stolicy znajdują się dwa gabinety myORTHO specjalizujące się w leczeniu ortodontycznym dzieci i dorosłych. Zadowolenie i komfort naszych klientów jest dla nas priorytetem, dlatego oferujemy możliwość rozłożenia płatności na raty. Dzięki programowi MediRaty możesz zadbać o swoje zdrowie, nie obciążając nadmiernie domowego budżetu. Sprawdź naszą ofertę i przekonaj się, że aparat nie musi być drogi!


Kontakt
Gabinet Stomatologiczno Ortodontyczny
Adres: ul. Słowiańska 32/8, 61-664 Poznań
Telefon: +48 502 788 884
Email: gabinet@myortho.com.pl
Tworzymy uśmiech z pasją...
+48 502 788 884