Ładowanie strony...
Usługi ortodontyczne i stomatologiczne w Poznaniu

Mleczaki pod kontrolą: czym zajmuje się ortodonta dziecięcy?

Leczenie ortodontyczne dzieci

Zaniedbane zęby mleczne oraz problemy ortodontyczne okresu wczesnodziecięcego będą rzutować na ustawienie i zgryz starszego już dziecka, a następnie osoby dorosłej. Niezwykle ważnym obowiązkiem spoczywającym na barkach każdego rodzica jest zapewnienie dziecku prawidłowego rozwoju psychicznego i fizycznego we wszystkich aspektach, również w obrębie jamy ustnej. Dlaczego warto dbać o zęby mleczne? Czym zajmuje się ortodonta dziecięcy? Poznań – gdzie szukać fachowej pomocy dla swojej pociechy? Sprawdź!

Ortodonta dziecięcy – pierwsza pomoc dentystyczna

Stolik stomatologiczny narzędzia ortodontyczne

Powszechny u dzieci nawyk ssania kciuka, obgryzanie paznokci, oddychanie przez usta, „leniwe żucie” czy wrodzone wady mogą zaburzać proces kształtowania się uzębienia mlecznego. Niestety, bagatelizowanie alarmujących zmian może mieć poważne konsekwencje – wykształcenie się nieprawidłowego sposobu połykania, wady wymowy, nieprawidłowy zgryz to tylko część z nich. Niwelowaniem skutków zaniedbań oraz profilaktyką powstawania zmian w jamie ustnej dziecka zajmuje się właśnie ortodonta dziecięcy.

Lekarza-ortodontę należy odwiedzić po raz pierwszy mniej więcej w trzecim roku życia dziecka. Jeśli na kontrolnej wizycie stomatolog zaleci wcześniejszą konsultację, należy jak najszybciej udać się do specjalisty. Nierzadko zdarza się, że do skorygowania wad wystarczy zmiana nawyków. Jeśli zmiany są daleko posunięte, należy podjąć leczenie. Często stosowaną metodą poprawiającą ustawienie zębów jest stosowanie prostego aparatu, tak zwanej płytki przedsionkowej. Wyjmowana płytka noszona jest w nocy i kilka godzin w ciągu dnia. Co ciekawe, zapobiec wadom zgryzu może również odpowiednia profilaktyka przeciwpróchnicowa polegająca na dbaniu o higienę jamy ustnej, ograniczeniu spożywanego cukru, leczeniu powstałych ubytków, a nawet spożywaniu pełnowartościowych posiłków o odpowiedniej konsystencji.

Leczenie aparat na zęby dla dzieci

Sprawdzony ortodonta dziecięcy: Poznań wybiera myORTHO

Najlepszy ortodonta dziecięcy? Poznań – w centrum miasta znajduje się gabinet myORTHO, gdzie na małych pacjentów czekają lekarze specjalizujący się w leczeniu ortodontycznym i stomatologii dziecięcej. Rodziców zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, aby każda wizyta przebiegała w przyjazny sposób, a leczenie nie było uciążliwe czy bolesne dla szczególnie wymagających pacjentów – dzieci. Od lat udowadniamy, że wizyta u ortodonty nie musi oznaczać stresu i bólu.


Kontakt
Gabinet Stomatologiczno Ortodontyczny
Adres: ul. Słowiańska 32/8, 61-664 Poznań
Telefon: +48 502 788 884
Email: gabinet@myortho.com.pl
Tworzymy uśmiech z pasją...
+48 502 788 884