Ładowanie strony...
Usługi ortodontyczne i stomatologiczne w Poznaniu

Kiedy można rozpocząć leczenie ortodontyczne dziecka?

leczenie ortodontyczne dziecka ortodonta dziecięcy Poznań

U dzieci powszechnym problemem są wady zgryzu. Większość z nich ma charakter nabyty i co ważne – można je skutecznie leczyć. Kiedy najlepiej rozpocząć leczenie ortodontyczne dziecka? Jak wybrać dobrego specjalistę i jak przygotować się do pierwszej wizyty w gabinecie ortodontycznym? Zapraszamy do lektury.

Dlaczego warto pójść z dzieckiem do ortodonty?

Ortodoncja najczęściej kojarzona jest z prostowaniem krzywych zębów. Tymczasem estetyka to tylko jeden z wielu powodów, dla których warto pójść z dzieckiem do ortodonty.

Leczenie ortodontyczne może pomóc w:

– niwelowaniu wad zgryzu,
– zachowaniu zdrowia jamy ustnej,
– zmniejszeniu ryzyka rozwoju próchnicy i chorób przyzębia,
– utrzymaniu prawidłowej pozycji zębów,
– rozwiązaniu trudności z oddychaniem, żuciem, połykaniem czy wymową.

Kiedy najlepiej zapisać dziecko na wizytę u ortodonty?

Polskie Towarzystwo Ortodontyczne zaleca, aby nie zwlekać z pierwszą wizytą u ortodonty – można zapisać na nią nawet trzylatki. W okresie dzieciństwa najłatwiej wykryć i wyleczyć nieprawidłowości w obrębie jamy ustnej. Dzięki temu można uniknąć rozwoju wad zgryzu, które w przyszłości będą wymagały długotrwałego i kosztownego leczenia.

Wskazaniami do wizyty u ortodonty dziecięcego są m.in.:

– asymetria w rysach twarzy,
– przedwczesna utrata zębów,
– nadmierne stłoczenie zębów lub znaczące szpary między nimi,
– wady wymowy,
– zgrzytanie zębami,
– nawykowe obgryzanie paznokci, ssanie palca.

Konsultację u ortodonty dziecięcego może zalecić np. pediatra, dentysta czy logopeda. Na wizytę można również łatwo umówić dziecko we własnym zakresie. Skierowanie na wizytę nie jest potrzebne. Nie ogranicza nas również rejonizacja – możemy skorzystać z możliwości leczenia w całym kraju, np. u ortodonty w Poznaniu.

Ortodonta Poznań – jak wybrać dobrego specjalistę?

W trosce o zdrowy uśmiech swojego dziecka warto wybrać ortodontę z wiedzą i doświadczeniem, który nie tylko zaplanuje proces leczenia, lecz także rozwieje nasze wątpliwości. Gabinet ortodontyczny powinien być przyjaznym miejscem, w którym komfort małego pacjenta stawiany jest zawsze na pierwszym miejscu. W Poznaniu wartości te łączy np. specjalistyczny gabinet myORTHO, który oferuje kompleksowe możliwości leczenia ortodontycznego. Ortodonta w poznańskim gabinecie myORTHO standardowo doradza najkorzystniejszą dla Pacjenta formę leczenia. Rozważając leczenie u ortodonty w Poznaniu, warto skorzystać z fachowej konsultacji.

Ortodonta dziecięcy – jak przygotować się do pierwszej wizyty?

Pierwsza wizyta w gabinecie ortodontycznym często wywołuje stres u dzieci. Warto podkreślić, że takie spotkanie jest z reguły krótkie, nieinwazyjne i całkowicie bezbolesne. W trakcie konsultacji ortodonta dziecięcy zbiera szczegółowy wywiad, ocenia stan jamy ustnej dziecka, określa przyczynę wady zgryzu i proponuje kierunek leczenia.

Przed konsultacją ortodontyczną warto:

– określić powód wizyty oraz cel, który chcemy osiągnąć,

– przygotować listę nurtujących nas pytań,

– wyleczyć wszystkie zęby.

Rozpoznanie wady zgryzu i wczesne podjęcie leczenia ortodontycznego to dobra inwestycja na całe życie. Zaprocentuje pięknym uśmiechem Twojego dziecka, jego zdrowiem i dobrym samopoczuciem. Warto zawalczyć o to już dziś!


Kontakt
Gabinet Stomatologiczno Ortodontyczny
Adres: ul. Słowiańska 32/8, 61-664 Poznań
Telefon: +48 502 788 884
Email: gabinet@myortho.com.pl
Tworzymy uśmiech z pasją...
+48 502 788 884