Ładowanie strony...
Usługi ortodontyczne i stomatologiczne w Poznaniu

Jak często należy chodzić do dentysty?

ortodonta poznań wybielanie zębów

W dzisiejszych czasach niemal każdy marzy o tym, by mieć białe, idealnie równe zęby. Piękny uśmiech – jako nieodłączny element tak zwanego pierwszego wrażenia – ułatwia funkcjonowanie na rynku pracy czy nawiązywanie kontaktów towarzyskich. Dokładając starań o utrzymanie zębów w nienagannym stanie, należy dbać przede wszystkim o ich zdrowie. To zaś wymaga nie tylko codziennej higieny jamy ustnej, ale też regularnych wizyt u stomatologa. Niestety, statystyczny Polak trafia do dentysty tylko 0,8 razy do roku. To zdecydowanie zbyt rzadko.

Profilaktyczne wizyty u stomatologa

ortodonta poznań gabinet specjalistyczny

Pacjenci unikają stomatologa, bo wielu z nich fotel dentystyczny kojarzy się z bólem i dyskomfortem. To błędne myślenie, ponieważ właśnie dzięki profilaktyce, czyli częstym wizytom u dentysty, można oszczędzić sobie uciążliwego, a do tego zwykle kosztownego leczenia. Regularna kontrola uzębienia pozwala podjąć odpowiednie działania we wczesnym stadium chorób. Jak często odwiedzać stomatologa, aby uniknąć próchnicy czy paradontozy? Zależy to od kilku czynników. Dorosłym zaleca się zwykle wizyty kontrolne co pół roku. W zależności od stanu uzębienia czy skłonności do pewnych chorób, lekarz może zaproponować częstsze spotkania. Częściej dentystę odwiedzać muszą także dzieci. Zęby mleczne są słabiej zmineralizowane od stałych, więc szybciej rozwija się w nich próchnica. Dlatego rodzice powinni przyprowadzać swoje pociechy na wizyty kontrolne co najmniej raz na trzy miesiące.

poznań ortodonta wybielanie zębów

Leczenie i korekta uzębienia

Z inną częstotliwością wizyt u stomatologa liczyć się muszą osoby, które dopiero wypracowują swój piękny uśmiech. W przypadku ubytków próchniczych w wielu zębach specjalista indywidualnie określa plan leczenia, który najczęściej obejmuje kilka spotkań w miesiącu. Z częstymi wizytami wiąże się także przygotowanie do korekty zgryzu. Nim pacjent odwiedzi gabinet ortodontyczny, musi wyleczyć wszystkie zęby i usunąć z nich kamień. Niekiedy konieczna jest także ekstrakcja wybranych zębów, co wymaga dodatkowych spotkań ze stomatologiem. Za to w trakcie trwającej kilkanaście miesięcy korekty aparatem ortodontycznym wizyty u dentysty rzadko okazują się konieczne dzięki temu, że pacjenci szczególnie sumiennie przestrzegają zasad higieny jamy ustnej. Stan uzębienia kontroluje wówczas ortodonta, którego odwiedza się raz na 3-4 tygodnie. Częstsze spotkania zalecić może ortodonta dziecięcy, ponieważ u małych pacjentów proces korekty postępuje szybciej niż u dorosłych.


Kontakt
Gabinet Stomatologiczno Ortodontyczny
Adres: ul. Słowiańska 32/8, 61-664 Poznań
Telefon: +48 502 788 884
Email: gabinet@myortho.com.pl
Tworzymy uśmiech z pasją...
+48 502 788 884