Ładowanie strony...
Usługi ortodontyczne i stomatologiczne w Poznaniu

Aparat ortodontyczny na zęby w myORTHO

Zdrowe i proste zęby nie tylko gwarantują ładny uśmiech, ale również ułatwiają prawidłowe dbanie o higienę jamy ustnej. W przypadku wad zgryzu i niewłaściwego ustawienia zębów w łukach zębowych, warto skonsultować się z ortodontą, czy w Państwa przypadku sprawdzi się aparat ortodontyczny.

poznań ortodonta aparat ortopedyczny

Poznański gabinet myORTHO zajmuje się profesjonalnym leczeniem ortodontycznym. Warto wiedzieć, że aparat ortodontyczny to doskonałe rozwiązanie, jeśli chcemy skorygować ustawienie zębów w łukach zębowych lub wyleczyć wady zgryzu. Aparat na zęby istnieje w wielu różnych typach, dzięki czemu możemy dobrać produkt do indywidualnych potrzeb naszego Pacjenta.

poznań ortodonta aparat na zęby

Zdejmowany (ruchomy) aparat ortodontyczny

Jednym z najbardziej popularnych aparatów jest zdejmowany (ruchomy) aparat ortodontyczny. Cena takiego aparatu jest zależna od jego rodzaju oraz wady, którą chcemy wyleczyć. Pacjent otrzymuje aparat do samodzielnego zakładania - zgodnie z zaleconym przez ortodontę planem.

Zdejmowany aparat na zęby w poznańskim gabinecie myORTHO jest wykonany indywidualnie dla Pacjenta przez technika dentystycznego. Wykonuje się go dla Pacjenta dostosowując nie tylko do potrzeb leczniczych, ale także zgodnie z jego upodobaniem estetycznym. Pacjent może zdecydować, jaki kolor i wzór będzie miał wykonany dla niego aparat.

Kluczowym czynnikiem przy każdym leczeniu ortodontycznym jest czas działania aparatu ortodontycznego. Efektywność aparatu zdejmowanego jest uzależniona od ilości godzin i regularnego noszenia, zatem wymaga od Pacjenta systematyczności. Jeśli aparaty zdejmowane są wystarczająco długo noszone, ich działanie jest równie szybkie i skuteczne, jak aparatów stałych.

ortodonta poznań

Stałe aparaty ortodontyczne

Stały aparat na zęby pozostaje w jamie ustnej Pacjenta przez całą dobę, dzięki czemu daje możliwość szybkiego uzyskania znaczących zmian. Dorosłym Pacjentom proponujemy leczenie przy użyciu aparatów stałych cienko- i grubołukowych. Wspólnie z Pacjentem decydujemy, który aparat ortodontyczny będzie najlepszy.

Aparat stały cienkołukowy to obecnie najczęściej stosowany aparat, dający szerokie spektrum możliwości uzyskania zmian w ustawieniu zębów. Przyklejony jest do uzębienia na cały okres leczenia. Pacjent nie może go samodzielnie zdjąć.

Aparaty stałe to także aparaty grubołukowe, stosowane najczęściej do poszerzenia górnego łuku zębowego. Wykonane są z grubego drutu, aby zapewnić wystarczającą sztywność przy dużych zmianach, do osiągania których zostały zaprojektowane.

Dla pacjentów, którzy chcą, by stały aparat ortodontyczny był całkowicie niewidoczny, powstał aparat językowy (aparat lingwalny). Przyklejany jest on do wewnętrznej (językowej/podniebiennej) powierzchni zębów.

Po zakończeniu właściwej części leczenia ortodontycznego Pacjent otrzymuje zwykle aparat utrwalający (retencyjny/retainer), który ma na celu podtrzymanie uzyskanego efektu leczniczego. Należy pamiętać, że efekt ten zależy w dużej mierze od systematyczności realizacji planu ortodontycznego.


Kontakt
Gabinet Stomatologiczno Ortodontyczny
Adres: ul. Słowiańska 32/8, 61-664 Poznań
Telefon: +48 502 788 884
Email: gabinet@myortho.com.pl
Tworzymy uśmiech z pasją...
+48 502 788 884