Ładowanie strony...

Usługi ortodontyczne i stomatologiczne w Poznaniu

Wybielanie zębów w specjalistycznym gabinecie myORTHO Poznań

Gabinet stomatologiczny myORTHO świadczy wysokiej jakości usługi dentystyczne takie, jak między innymi wybielanie zębów. Zabiegi te przeprowadzane są przez nas z najwyższą troską o bezpieczeństwo i komfort naszych Pacjentów. Z doświadczenia wiemy, że poprawa estetyki zębów znacząco wpływa na ogólne samopoczucie i pewność siebie. Warto już teraz zadbać o poprawę wyglądu uzębienia.

Na czym polega wybielanie zębów?

Kolor zębów zależy od szkliwa, czyli ich zewnętrznej struktury. W młodym wieku szkliwo jest grube, lśniące i twarde. Z biegiem czasu - ze względu na naturalne procesy zużycia, uwarunkowania genetyczne, szkodliwe nawyki żywieniowe, palenie papierosów, urazy czy działanie bakterii - szkliwo staje się coraz cieńsze oraz zaczyna zmieniać kolor. Staje się żółtawe od wyłaniającej się zębiny lub szare od nalotów i osadów barwnikowych.

Wybielanie zębów polega na rozjaśnieniu przebarwień w szkliwie i zębinie. Należy skonsultować się ze stomatologiem, który przeprowadzi wnikliwy wywiad, sprawdzi stan uzębienia i dziąseł oraz dobierze najskuteczniejszą kurację. Zawsze przed wybielaniem zębów należy usunąć kamień nazębny, wyleczyć próchnicę, czy zapalenie dziąseł.

Co ważne, wybielanie zębów nie powoduje zmian w ich strukturze, a jedynie rozjaśnia plamy i przebarwienia. Oznacza to, że pod opieką stomatologa wybielanie jest bezpieczne dla zębów i dziąseł.

Metody wybielania zębów w gabinecie myORTHO

Wybielanie zębów w poznańskim gabinecie myORTHO można wykonać na dwa sposoby. Pierwszy z nich daje efekty już po pojedynczej wizycie. W trakcie zabiegu najpierw zakłada się preparat zabezpieczający dziąsła, a następnie na oczyszczone i zdrowe zęby stomatolog nakłada warstwami żel wybielający z nadtlenkiem wodoru. Żel pozostaje na zębach przez kilkanaście minut, po czym zabieg jest powtarzany. Poprawę koloru widać od razu po zakończeniu wizyty.

Drugim sposobem wybielania jest metoda domowa, w której Pacjent samodzielnie stosuje nakładki wykonane na podstawie wycisku. Umieszcza je na zębach po nałożeniu do nakładek żelu wybielającego. Ponieważ stężenie substancji aktywnej jest w nim znacznie niższe niż w żelu aplikowanym w gabinecie, proces wybielania trwa dłużej, a jaśniejszy kolor zębów uzyskiwany jest stopniowo.

Wybielanie zębów - kto może skorzystać?

Wybielanie zębów należy do kuracji dentystycznych, z których skorzystać może osoba, która ma zdrowe zęby i dziąsła, nie reagujące nadmierną wrażliwością na zimno i ciepło. Przeciwwskazaniem do wybielania zębów jest ciąża i okres laktacji. Nie ma bowiem badań dotyczących ewentualnych skutków ubocznych działania preparatu na kobietę w ciąży lub karmione piersią niemowlę.

Zdarzają się Pacjenci, u których wybielanie zębów nie przynosi pożądanych rezultatów. Zależy to od indywidualnych uwarunkowań organizmu, które lekarz ocenia na podstawie dokładnego badania jamy ustnej i rozpoznania przyczyny zmian koloru zębów. Jeżeli stomatolog uzna, że Państwa zęby nie kwalifikują się do wybielania, zaproponuje inne rozwiązanie.


Kontakt
Gabinet Stomatologiczno Ortodontyczny
Adres: ul. Słowiańska 32/8, 61-664 Poznań
Telefon: +48 502 788 884
Email: gabinet@myortho.com.pl
Tworzymy uśmiech z pasją...
+48 502 788 884